Zajęcia w szpitalu

W dniu 7 listopada grupa 15 uczniów liceum realizujących rozszerzoną biologię wraz z nauczycielem – p. Małgorzatą Steglińską udała się już po raz kolejny do Szpitala Powiatowego w Krapkowicach. Mieliśmy tam możliwość „podpatrzenia” pracy personelu medycznego. Poznaliśmy specyfikę pracy laboratorium analitycznego, izby przyjęć, sterylizatorni oraz oddziału położniczego i pediatrycznego. Na każdym oddziale zostaliśmy bardzo mile przyjęci, dowiedzieliśmy się jak wygląda praca w tym konkretnym miejscu, poznaliśmy sprzęt wykorzystywany do różnych zabiegów i badań. Najbardziej podobał nam się nowoczesny oddział ginekologiczno- położniczy z pięknymi salami porodowymi, a pani położna opowiedziała nam jak wygląda klasyczny poród.

Największe wrażenie wywarła na nas wizyta na bloku operacyjnym. Ubrani w odzież ochronną i po dezynfekcji rąk, mieliśmy możliwość zwiedzenia bloku. Zobaczyliśmy sprzęt, aparaturę oraz narzędzia wykorzystywane podczas zabiegów na sali operacyjnej oraz na sali wybudzeń.

Wizyta w szpitalu uświadomiła nam jak trudna i odpowiedzialna, ale też satysfakcjonująca jest praca lekarza czy pielęgniarki.

Było to ciekawe doświadczenie, szczególnie dla tych z nas, którzy myślą w przyszłości o medycznych kierunkach studiów i pracy w tej dziedzinie.

 

IMG_4141.jpeg

 

IMG_4136.jpeg

    Data publikacji: 11-11-2018 21:14
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02