Kurs metodyczny w Niemczech

Kolejną osobą biorącą udział w projekcie Erasmus plus jest p. Agnieszka Winkler, która brała udział w dwutygodniowym kursie metodycznym w Niemczech.

Kurs odbywał się na przełomie lipca oraz sierpnia w malowniczej miejscowości położonej nad Jeziorem Bodeńskim- Lindau.

Podczas kursu nasza germanistka poznała nowe metody nauczania j. niemieckiego np. Foto-Rallye, Montanalingua czy Schafe und Schäfer. Mogła również zobaczyć w jaki sposób i na jakich programach funkcjonuje nauczanie zdalne w Niemczech. Mogła zobaczyć w jaki sposób niemieccy nauczyciele przygotowują uczniów zagranicznych do egzaminów językowych z j. niemieckiego. Zdobyła również nową wiedzę geograficzną, geologiczną i historyczną o Jeziorze Bodeńskim, którą w ciekawy sposób będzie mogła przekazać uczniom podczas zajęć.

Po zajęciach w szkole odbywały się różne zajęcia integracyjne podczas których można było zobaczyć urokliwe miejsca znajdujące się na wyspie. Dobrze, że pogoda dopisywała. Nic nie stało na przeszkodzie aby popływać w Jeziorze Bodeńskim czy płynąć statkiem. Miłośnicy gór również znajdą coś dla siebie np. Pfänder – szczyt o wysokości 1064 metrów n.p.m. położony w Północnych Alpach Wapiennych (Nördliche Kalkalpen), w VorarlbergAustria w pobliżu Bregenz około 15 km od Lindau. Naprawdę warto się tam wybrać.

 

 

 

    Data publikacji: 19-01-2021 10:13
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02