Zadbaj o stan zdrowia jamy ustnej

Informujemy, że w dniach 30 - 31 sierpnia 2021 roku w godzinach od 1400 do 1800 na parkingu marketu KAUFLAND ulica Księdza Koziołka 46 w Krapkowicach będzie stał DENTOBUS (mobilny gabinet stomatologiczny), z którego usług mogą skorzystać dzieci i młodzież do 18 roku życia.

DENTOBUS to mobilny gabinet stomatologiczny (udostępniony przez Wojewodę opolskiego), który dociera do szkół i przedszkoli w województwie opolskim, by promować, edukować zdrowie jamy ustnej oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży. Wszystkie zabiegi stomatologiczne w DENTOBUSIE są BEZPŁATNE. W całej Polsce jest 16 DENTOBUSÓW, czyli po jednym na każde województwo. Mobilne gabinety stomatologiczne zostały sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia Realizację umożliwia Program Usług Stomatologicznych świadczonych w DENTOBUSIE, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak przebiega wizyta w Dentobusie? Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Dzieci i młodzież otrzymują bezpłatny przegląd stomatologiczny. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie oraz leczenie zębów. Pacjnet musi przybyć na wizytę w obecności rodzica lub prawnego opiekuna oraz posiadać przy sobie PESEL. Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym. Na wizytę nie trzeba się rejestrować.

Drodzy Rodzice zadbajcie o stan zdrowia jamy ustnej swoich dzieci przed nowym rokiem szkolnym. Zapraszamy!

Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02