Kurs językowy w Niemczech


Sama szkoła  językowa znajduje się na malowniczej ulicy Kasztanowej - a był to czas kwitnienia kasztanów co dodawało jej uroku. GLS położona jest w historycznym centrum Berlina - dzielnicy Prenzlauer Berg - przed stu laty dzielnica ludzi biednych, po II. Wojnie Światowej dzielnica ta była komunistyczna - w czasach NRD mieszkali tu artyści i intelektualiści, zaś po upadku muru w Berlinie, uważana jest za najbardziej kultową w mieście. 

 

Pani Gabriela w szkole GLS nie tylko nabyła wiedzę ale także mogła obserwować nowoczesne metody nauczania oraz wykorzystywać do zdobywania wiadomości ciekawe pomoce dydaktyczne. Zawarła nowe znajomości z ludźmi z różnych stron świata - od Nowej Zelandii poprzez Tajlandię do Stanów Zjednoczonych. Poznała wielokulturowość stolicy Niemiec oraz ciekawe zabytki i miejsca. Zakwaterowana była u rodziny niemieckiej, gdzie mogła dodatkowo szlifować naukę języka poprzez codzienne rozmowy.

Po zajęciach naturalnie zwiedzała Berlin, a w szczególności: Bramę Branderburską, Katedrę Berlińską, kościół Pamięci, Plac Żandarmerii z przepięknymi katedrami: Niemiecką i  Francuską, Pałac Charlottenburg, East Site Gallery – graffiti na pozostałościach muru berlińskiego, Reichstag.

Korzystając z pogody odpoczywała w przepięknym Parku Viktorii a także na łąkach starego lotniska Tempelhof. Oprócz wielu „kultowych” miejsc z Berlinie zwiedziła także pobliski Poczdam.

 

1.jpeg 3.jpeg   4.jpeg 7.jpeg 6.jpeg 8.jpeg   5.jpeg   2.jpeg

 

 

 

Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02