Ermasmus+

Metodyka nauczania jeszcze lepsza w Kilińskim

W myśl zasady: „Uczymy się, by uczyć innych” kadra ZS im. J. Kilińskiego w Krapkowicach regularnie bierze udział w różnych szkoleniach i kursach mających na celu poszerzenie umiejętności pedagogicznych. W dniach 18-29.10 uczestniczyłem w kursie „Modern technologies in the classroom” w Dublinie.

Nauka w irlandzkim college’u możliwa była dzięki udziałowi w mobilności kadry edukacyjnej w ramach programu Erasmus+. Twin College, którego studentem zostałem w tym czasie, znajduje się w samym centrum Dublina, pięć minut od słynnej atrakcji turystycznej „The Spire”.

Program nauczania był bardzo napięty i obejmował zarówno lekcje w klasach college’u, jak i w terenie. W zajęciach uczestniczyły osoby z różnych państw: Bułgarii, Danii, Niemiec, Czech czy Polski. Rozwijanie umiejętności praktycznych oparte było także na teorii, a sama teoria stosowana w zajęciach praktycznych.

Korzystając z własnego sprzętu uczyliśmy się m.in. obsługi i wykorzystywania różnych internetowych aplikacji w nauczaniu, braliśmy udział w grach językowych czy montowaliśmy pliki filmowe oraz podcasty. Z kolei w ramach zajęć w terenie poznaliśmy m.in. historię Irlandii czy irlandzkiego systemu edukacji w takich miejscach, jak Muzeum Narodowe, katedra Christchurch czy biblioteka Chester Beatty.

Udział w tym kursie podniósł moją wiedzę i umiejętności dotyczące nowoczesnych technologii i ich zastosowania w nauczaniu literatury czy dziennikarstwa. Poszerzył także moją świadomość bieżących zmian oraz problemów stojących przed nauczaniem w XXI w.

Grzegorz Podsiadło

 

3.jpeg 1.jpeg 2.jpeg

Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02