Stań po zielonej stronie mocy

Akcja polega na zbiórce: zużytych płyt CD, DVD, opakowań po płytach CD/DVD, opakowań po kasetach magnetofonowych oraz kasetach VHS, telefonów komórkowych, ładowarek do telefonów, baterii (A, AA, AAA, C, D, 9V), kabli, przedłużaczy, pilotów do urządzeń elektronicznych, słuchawek, pendrive’ów, twardych dysków, mp3, discmanów i walkmanów.

Odpady te zbierane są do specjalnych pojemników, które znajdują się na korytarzach szkolnych - na parterze, pierwszym i drugim piętrze. Nad każdym pojemnikiem znajduje się dokładna informacja, co należy wrzucać. Zgromadzone odpady przeliczane są przez system informatyczny na odpowiednie punkty. Co dwa tygodnie raportowane będą ilości zebranych produktów. Rywalizujemy w ten sposób z innymi szkołami z naszego powiatu i województwa oraz walczymy o cenne nagrody rzeczowe i finansowe.

I miejsce w województwie to: trzydniowa wycieczka szkolna o wartości 15.000 zł
I miejsce w powiecie to: niespodzianka o wartości 1500 zł

Nad akcją czuwa klasa IB pod opieką p. Małgorzaty Steglińskiej.

Prosimy wszystkich uczniów o efektywne przynoszenie wymienionych produktów. W każdym domu znajduje się mnóstwo takich odpadów, a wyrzucając je w szkole przyczyniamy się do zmniejszenia zanieczyszczenia naszego środowiska oraz walczymy o naprawdę atrakcyjne nagrody.

plakat-zielona-strona-mocy.jpeg

Opublikował: Grzegorz Podsiadło     Data publikacji: 05-11-2013 19:38
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02