Lekcja otwarta z techniki - 10.12.2013

"Co tu robić w nie dość, że poniedziałkowe, to do tego wietrzne, deszczowe grudniowe popołudnie... i to na dodatek w szkole?..."
Zamiast myśleć o minionych mikołajkach, uczniowie ostatniej klasy gimnazjalnej wraz z nauczycielem zajęć technicznych już zaczynają wczuwać się w klimat świąteczny. Pani Gabriela Ledwoch przeprowadziła w poniedziałek lekcję otwartą, na którą zostali zaproszeni nauczyciele naszej szkoły. Z zaproszenia skorzystała wychowawczyni klasy - pani Renata Scheiring oraz "pani od muzyki" - Anna Wójcik. Uczniowie podzieleni na grupy najpierw cierpliwie wysłuchali i obserwowali pokaz, a następnie sami zmierzyli się z miękkim styropianem, różnokolorowymi materiałami, kłującymi szpilkami, ostrymi nożami, nożyczkami, lśniącymi cekinami i satynowymi wstążkami, by w rezultacie stworzyć to, w co wielu z nas wpatruje się w cudowne dni grudniowie, patrząc na iglaste drzewko - bombkę. Podobno jaka bombka, takie święta - uczniowie IIIg z pewnością będą mieli cudowne święta.

"Pani z techniki" serdecznie dziękuje za wielkie zaangażowanie uczniów i nauczycieli biorących udział w lekcji. Przecudne bombki są na to dowodem, a ich rozmaitość świadczy o tym, że tylko wyobraźnia uczestników jest bardzo wielka."

Lekcja otwarta - co to jest ?
Lekcja otwarta to taki rodzaj zajęć, na których mogą być obecni obserwatorzy. Może być nimi dyrekcja, inni nauczyciele czy rodzice. Lekcja otwarta ma na celu zaprezentowanie technik nauczania, podzielenie się własnymi doświadczeniami. Jest także dobrą metodą na przybliżenie innym tematyki danego przedmiotu.

lekcja otwrata 1.jpeg

lekcja otwrata 2.jpeg

Opublikował: Grzegorz Podsiadło     Data publikacji: 11-12-2013 16:00
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02