Młodość, muzyka i wartości

Koncert był  uwieńczeniem działań w ramach programu „Katalog dobrych praktyk”, zainicjowanego przez Centrum Alternatywnej Edukacji „AlterEdu” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Ludzi Uzależnionych „To Człowiek” z Opola. Warto nadmienić, że w ramach ww. projektu odbył się cykl zajęć warsztatowych dla uczniów, a także prelekcja dla rodziców  na temat konsekwencji sięgania po środki psychoaktywne.  

Młodzi artyści, którzy wystąpili w naszej szkole to duet składający się z wokalisty – Wojciecha Madaj „Mercu” (22 lata), reprezentującego nurt hip hopowy oraz gitarzysty – Tymona Górnego (19 lat), który w swoich utworach łączy style pop, rock, blues, soul i funk. Mimo bardzo młodego wieku Tymon miał już okazję współpracować z artystami światowej klasy jak Sammy Pawlak (American Idol), udziela się również muzycznie w wielu projektach na terenie Opola jak i we Wrocławiu oraz jest liderem swojego własnego zespołu. Wojtek realizuje swój autorski projekt "Mercu".

Utwory zaproponowane przez muzyków, pozbawione zupełnie wulgaryzmów, koncentrują się na rozwiązywaniu trudnych spraw w życiu młodych ludzi, miłości, szacunku oraz dbałości o budowanie własnych granic. Nad całością koncertu trzymał pieczę pedagog, terapeuta, na co dzień zajmujący się problematyką uzależnień – Paweł Andrzejuk.

Poza wspaniałymi muzykami, na scenie wystąpili równie utalentowani uczniowie naszej szkoły, zarówno w roli wokalistów, jak i  tancerzy. Każdy, kto miał odwagę stanąć na scenie i pokonać swoją tremę, jest przykładem na to, że mamy wielu zdolnych i wartościowych młodych ludzi.


Fotorelacja dostępna pod adresem: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.639110092819888.1073741887.156441957753373&type=1


koncert profilaktyczny.jpeg

Opublikował: Grzegorz Podsiadło     Data publikacji: 19-12-2013 15:02
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02