Startujemy z programem edukacyjnym "Usamodzielnij się"

Młodym Polakom coraz trudniej się usamodzielnić. Główną przeszkodą w usamodzielnieniu się jest brak pracy i mieszkanie wspólnie z rodzicami. Najczęściej podawaną przyczyną, która usprawiedliwia bierność zawodową i zależność ekonomiczną młodzieży jest kontynuowanie nauki. Kampania edukacyjna pod hasłem „Usamodzielnij się!” ma pomóc młodym ludziom szybciej osiągnąć niezależność.
Organizatorem projektu „Usamodzielnij się!” jest Stowarzyszenie Gazet Lokalnych we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Spotkanie z maturzystami prowadziła dziennikarka, autorka poradników edukacyjnych, szkoleniowiec -  Grażyna Raszkowska, a także redaktor i dyrektor Stowarzyszenia Gazet Lokatnych - Ewa Barlik.
Uczniowie mieli okazję omówić warunki, które należy spełnić dążąc do usamodzielnienia się w aspeckie edukacji, wiedzy finansowej i własnej przedsiębiorczości. Podczas spotkania podjęto również kwestie dotyczące tego, co jest istotne w wyborze uczleni wyższej, dlaczego studia zwiększają szanse na pracę i lepszy standart życia, jakie są możliwości atrakcyjnych stypendiów dla studentów, jak założyć własną firmę oraz z jakich programów pożyczek skorzystać.
Nasza szkoła została zaproszona do dalszej współpracy z ww. stowarzyszeniem.

projekt usamodzielnij się.jpeg
 

Opublikował: Grzegorz Podsiadło     Data publikacji: 24-01-2014 16:11
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02