W Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego

Uczniowie klas III LO wzięli dzisiaj udział w spotkaniu przygotowanym przez dr hab. Sabinę Brzozowską oraz studentów Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim. Spotkanie odbyło się w bardzo reprezentatywnej Auli Błękitnej w Collegium Maius. Nasi maturzyści mogli zapoznać się z kierunkami studiów oferowanymi przez ww. instytut, w tym: polonistyka, kulturoznawstwo, europeistyka, slawistyka.

Ponadto swoją działalność zaprezentowali przedstawiciele Koła Naukowego Literatury i Kultury Modernizmu. Opowiedzieli o działalności serwisu informacyjnego "Radio sygnały" oraz "Gazety Studenckiej". Pozwalają one na realizację pasji i rozwijanie umiejętności osób, które w przyszłości chciałyby związać swoje życie zawodowe z mediami, ale nie tylko...

Uczniowie mogli również poczuć się jak studenci, gdyż został przygotowany dla nich wykład. Dr hab. Sabina Brzozowska poruszyła problem wielości interpretacji "Wesela" Wyspiańskiego. Z pewnością była to ciekawa powtórka do matury. Dlatego też trzymamy kciuki, by na maturze z języka polskiego trafiło się naszym uczniom "Wesele".

Przy okazji zapraszamy do obejrzenia teledysku Lip Dub, zrealizowanego w całości przez studentów Uniwersytetu Opolskiego - http://www.youtube.com/watch?v=jHDGAbVIosI.


Kolegium Maius.jpeg
Kolegium Maius 2.jpeg

Opublikował: Grzegorz Podsiadło     Data publikacji: 29-01-2014 19:45
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02