Akademia Młodego Kierowcy

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się Kampania Edukacyjna związana z bezpiecznym uczestnictwem w ruchu drogowym. Kampania organizowana jest pod patronatem Kuratorium Oświaty w Opolu i ma zasięg ogólnowojewódzki.

Po otwarciu spotkania przez Opolskiego Kuratora Oświaty, Sekretarz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu Henryk Dojka zaprezentował cele i założenia "Akademii Młodego Kierowcy". Następnie przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu podinsp. Maciej Milewski przedstawił i omówił mapy wypadków oraz zagrożenia w ruchu drogowym na terenie m.in. powiatu krapkowickiego. Przeprowadzone zostało także szkolenie " bezpieczny w ruchu drogowym" podczas którego uczestnicząca w spotkaniu młodzież miała możliwość zapoznać się z przyczynami i skutkami niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym. Policjanci przeprowadzili także warsztaty z obecną na spotkaniu młodzieżą poświęcone wypracowaniu katalogu bezpiecznych zachowań. W podsumowaniu spotkania zaprezentowany został film profilaktyczny pt."eksperyment" , gdzie przedstawione były zachowania młodych kierowców pod wpływem alkoholu.

Na zakończenie spotkania przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu przeprowadzili pokaz techniki jazdy oraz symulacji zachowań drogowych pod wpływem alkoholu. Dzięki możliwości skorzystania z pojazdu wyposażonego w troleje młodzi kierowcy mogli przekonać się jak ciężko jest wyprowadzić pojazd z poślizgu i ile trudności przysporzyć może przejazd po wyznaczonej trasie. Uczestnicy mogli także sprawdzić jak zmienia się ostrość widzenia po zastosowaniu alko-gogli.

W spotkaniu uczestniczyła również młodzież zaproszonych szkół z Krapkowic, Zdzieszowic i Gogolina.

 

Akademia Młodego Kierowcy.jpeg
Opublikował: Grzegorz Podsiadło     Data publikacji: 13-02-2014 19:13
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02