Mamy laureatkę Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego

W dniu 10.03.2014r. odbył się w MDK w Opolu finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów. Uczestników konkursu było 96, a naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Filipowsky i Sven Solisch. Podczas eliminacji wojewódzkich była sprawdzana umiejetność rozumienia tekstu słuchowego, wiedza z zakresu realioznawstwa Niemiec i wypowiedź ustna.
Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjum otrzymała Wiktoria Filipowsky z kl.IIG, uzyskując 97% puntów możliwych do zdobycia. Tytuł finalisty otrzymał Sven Solisch również z kl. IIG.
Serdecznie GRATULUJEMY! Podziękowania również dla p. Sabiny Sikorskiej, która przygotowała uczniów do ww. konkursu.

A tak o konkursie wypowiada się Sven: „Jestem tegorocznym finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, z czego bardzo się cieszę. Faktem jest, że włożyłem w to osiągnięcie wiele wysiłku, ale niestety sam zapewne nie dałbym rady. Systematyczna i ciężka praca zaowocowała i pokazała, że wystarczyło niespełna półtora roku, aby nauczyć się o wiele więcej niż zakłada program nauczania szkolnego. Dzięki temu że jestem uczniem Gimnazjum Dwujęzycznego i i współpracy z Panią Sikorską  osiągnąłem kolejny sukces. Zwycięstwo  utwierdziło mnie w przekonaniu, że przy odpowiednim nakładzie pracy i motywacji można osiągnąć wyznaczone cele”- mówi zadowolony ze swojego osiągnięcia uczeń.

laureaci z niemieckiego.jpeg

    Data publikacji: 14-03-2014 09:42
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02