Wyjątkowa lekcja w BARCE

W dniu 13.03.2014r. odbyła się lekcja wyjazdowa w jednym z domów Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy "Barka" ze Strzelec Opolskich. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy pedagogicznej.
Tematyka zajęć dotyczyła problemu wykluczenia społecznego. Naszym miejscem docelowym był Dom "Barki" w Warmątowicach - Kaczorowni, znajdujący się na terenie folwarku po byłej stadninie koni. Dom usytuowany jest w "szczerym polu", wśród zieleni i urzekającej ciszy. Jest to jego duża zaleta.
"Barka" to miejsce, gdzie ludzie mogą uzyskać wsparcie i pomoc w wychodzeniu z uzależnień, niezaradności życiowej, zagubienia oraz w usamodzielnieniu się. Adresatami pomocy są kobiety, mężczyźni, więźniowie opuszczający zakłady karne oraz rodziny, które własnym staraniem nie są w stanie zapewnić sobie schronienia i innych potrzeb niezbędnych  do życia.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami życia w "Barce", formami udzielanej pomocy, poznać program wychodzenia z bezdomności, ideę streetworkingu, a także zwiedzić całe gospodarstwo. Duże wrażenie na wszystkich zrobiło świadectwo życia poszczególnych mieszkańców, którzy zdecydowali się opowiedzieć swoją historię bezdomności. Jak mogliśmy się przekonać, przyczyn bezdomności może być naprawdę wiele, niekoniecznie związanych z uzależnieniami.

Szczegółowe informacje na temat Stowarzyszenia dostępne sa na stronie: http://www.barka.strzelceop.pl/

Dom Barka.jpeg

    Data publikacji: 14-03-2014 13:39
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02