Biegle w języku niemieckim

29 maja gościliśmy w Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego 30 osobową grupe z Niemiec. Nasi goście przebywali w Polsce na seminarium studyjnym zorganizowanym przez Deutsch-Europäisches Bildungswerk in Hessen. Tematem spotkania było nauczanie dwujęzyczne plusy i minusy.

Pani dyrektor Iwona Medwid wygłosila referat na temat modelu nauczania dwujęzycznego w Polsce oraz przedstawiła sposób w jaki zorganizowano je w naszej szkole. Uczniowie Wiktoria Filipowsky, Zuzanna Herud, Dominik Glinka w krótkiej prezentacji pokazali gościom jakie możliwości daje nauka w dwóch językach. Lekkość z jaką nasi prowadzący posługiwali się językiem obcym zrobiła ogromne wrażenie na gościach, wielokrotnie dopytywali się czy na pewno to są Polacy. A to dlatego, że aktualnie gościmy grupę uczniów z Kopernikus Gymnasium w Wissen. Osiągnięcia oraz liczne projekty uczniów potwierdziły skuteczność takiej formy nauczania.

Po oficjalnym spotkaniu goście zwiedzali naszą szkołę, obserwowali zajęcia z języka niemieckiego. Kolejny raz pod wrażeniem poziomu naszych uczniów. W kuluarach pani dyrektor rozmawiala o wsparciu projektów niemieckojęzycznych w tym gazety, która będzie wydawana przez klasy dwujęzyczne. Mamy nadzieję, że sie uda!!!

 

goście z niemiec 1.jpeg

goście z niemiec 2.jpeg

goście z niemiec 3.jpeg

    Data publikacji: 29-05-2014 21:22
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02