XX-lecie szkoły

Źródło: http://www.powiatkrapkowicki.pl/2014/10/byly-gratulacje-zyczenia-i-wspomnienia/

Absolwenci, uczniowie, rodzice oraz nauczyciele Zespołu Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach świętowali jubileusz – XX-lecia . Okres ten był bardzo intensywny, a placówka przeszła prawdziwą transformację. Ze szkoły związanej z zakładami obuwniczymi przekształciła się w zespół szkół, w którego skład wchodzi gimnazjum i liceum.

20 lat minęło, chociaż nie jak jeden dzień. Stosunkowo krótka historia związana z działalnością szkoły to czas wielkiego zaangażowania i dużego wysiłku nauczycieli oraz uczniów. – Udało się osiągnąć naprawdę bardzo wiele. Zmiany, jakie zaszły są ogromne. W aspekcie wizualnym – szkoła jest podniesiona o jedno piętro, z kolei w kwestiach edukacyjnych – uczniowie korzystają z najnowocześniejszych technologi i wielu projektów rozwijających zainteresowania. Nie było łatwo, ale dzisiaj możemy być dumni i zadowoleni z naszego jubileuszu- mówi pracująca od 15 lat w placówce, a od 5 pełniąc funkcję dyrektora Iwona Medwid.

Oficjalna uroczystość z okazji XX lecia odbyły się w Krapkowickim Domu Kultury. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie oraz muzyczne. W programie znalazło się również ślubowanie klas pierwszych, wręczanie medali dla zasłużonych pracowników oraz przemówienie zaproszonych gości.

Organem prowadzącym dla Zespołu Szkół im. Jana Kilińskiego jest Powiat Krapkowicki. Starosta Maciej Sonik podczas składania życzeń i gratulacji podkreślił, że to sukces klimatu wokół szkoły i wszystkich osób go tworzących. Zespół Szkół Im. Jana Kilińskiego nie byłby jedną z najlepszych szkół na Opolszczyźnie bez kolejnych dyrektorów, wspaniałych nauczycieli oraz ambitnych uczniów- podkreślił Starosta Sonik.

Po części oficjalnej zorganizowano spotkanie absolwentów z wychowawcami. Ściany sali gimnastycznej zdobiły zdjęcia dwudziestoletniej historii szkoły, a sami absolwenci chętni ożywiali wspomnienia związane z placówką.

Co czeka szkołę w kolejnych 20 latach? Na pewno nie zaprzestaniemy na tym co się udało- mówi dyrektor Iwona Medwid. W planach jest m.in. ściślejsza współpraca z uczelniami wyższymi, co ma pozwolić uczniom na osiąganie sukcesów podczas dalszych etapów edukacji, a także na ścieżce zawodowej.

Kolejne lata zapowiadają się więc równie intensywnie, a tym samym interesująco. Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, uczniom oraz ich rodzicom życzymy samych sukcesów!

Warto wspomnieć…

Liceum Ogólnokształcące powstało 1 września 1994 roku Decyzją Opolskiego Kuratora Oświaty Zbigniewa Babskiego obok już funkcjonującego Zespołu Szkół Przemysłu Skórzanego w którego skład wchodziły Zasadnicza Szkoła Zawodowa i Technikum Zawodowe Dwa lata później w 1996 powstał Zespół Szkół który na patrona wybrał wojującego szewca i patriotę powstania kościuszkowskiego Jana Kilińskiego. W 2009 dzięki ogromnej determinacji dyrektor Bożeny Mistygacz oraz całego grona pedagogicznego w szkole powołano dwujęzyczny oddział dla gimnazjalistów. W tym samym roku rozpoczyna swoją działalność też Liceum dla dorosłych.

Mówią o szkole:

Maciej Przybył, były dyrektor
Idea powołania Liceum Ogólnokształcącego w Krapkowicach, wynikała z tego, że jak sądziliśmy samo gogolińskie liceum dla powiatu krapkowickiego to troszeczkę za mało. To był bardzo dobry czas, bo uczniowie chcieli korzystać z dobrej oferty edukacyjnej blisko domu. Po latach można powiedzieć, że nas pomysł się udał. Życzę wszystkim uczniom dobrych wyników, dobrze zdanej matury, a nauczycielom wytrwałości.

Bartek Zdeb, absolwent
Moim zdaniem ta szkoła była bardzo dobrze prowadzona i miała szczęście do dyrektorów. Jak przychodziłem to placówką zarządzała p. Bożena Mistygacz. W połowie mojej kadencji dyrektorem została p. Iwona Medwid. Dobrze wspominam tamte lata, bo to jest jeden z najfajniejszych fragmentów mojego życia.

Sandra Konczalla, absolwentka
Lata spędzone w “skórzaku” wspominam bardzo przyjemnie. Atmosfera w szkole była zawsze przyjazna, a nauczyciele niezwykle wyrozumiali. Uczęszczałam na profil “dwujęzyczny” . Poza nauczycielami zapadł mi w pamięci szkolny sklepik z przesympatyczną panią w nim pracującą, a także ze smakołykami, które każdy na przerwie starał się kupić. Sklepik był też dobrym miejscem, aby spędzić w nim kilka minut z przyjaciółmi.

Anna Walczka, absolwentka
Bardzo miło wspominam lata spędzone w tej szkole. Panowała tam przyjazna atmosfera. Od drugiej klasy moją wychowawczynią była Pani Aleksandra Kluge – nauczycielka życzliwa, cierpliwa i konsekwentna. Wiedziała doskonale, jak trzymać w ryzach nasze niesforne charakterki. Równie miło wspominam także innych nauczycieli, np. Panią Magdalenę Tarasek, Panią Iwonę Medwid i Panią Ewę Posor. Ogólnie to całe grono pedagogiczne bardzo dbało o nasz rozwój.

Kamila Zapadka, absolwentka
Ukończyłam “Skórzaka”, podobnie jak większość mojego licznego rodzeństwa. Moim wychowawcą była pani Ewa Posor. Bez wątpienia najlepsza nauczycielka w szkole, mimo ciężkiego i niezrozumiałego przedmiotu jakiego uczyła, czyli chemii. Do dziś miło wspominam tą szkołę i ludzi, których tam poznałam. Znajomości nawiązane w “skórzaku” przetrwały do dziś i są na pewno trwalsze niż te ze studiów.

Zapraszamy do galerii:

http://tygodnik-krapkowicki.info/fotogaleria-2/fotogaleria/fotogaleria-2/category/972-2014-10-10-20-lecie-lo-kilinskiego

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.600506426728280.1073741908.196179890494271&type=1

    Data publikacji: 15-10-2014 17:09
  |  Data modyfikacji: 15-10-2014 17:29
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02