Październikowy wypad do Londynu

DISCOVER LONDON  -  odcinek drugi

Projekt zapoczątkowany w ubiegłym roku przez panią Ewę Pospieszczyk doczekał się kontynuacji. W dniach od 17. do 20. października kolejna grupa uczniów Gimnazjum Dwujęzycznego przy Zespole Szkół im. J.Kilińskiego w Krapkowicach odkrywała uroki stolicy Wielkiej Brytanii i jej okolice.

Dziesiątka uczniów  klasy III gimnazjum wraz z opiekunkami: Aliną Kasner – Sokołowską, Ewą Pospieszczyk i Magdaleną Tarasek miała okazję na własne oczy zobaczyć miejsca znane dotąd z pocztówek i filmów.

Pierwszego dnia, za namową męskiej części ekipy, udaliśmy się na stadion Stamford Bridge – raj miłośników Chelsea. Po zakupach i sesji zdjęciowej mogliśmy rozpocząć zwiedzanie.

Korzystając z metra (tu nie obyło się bez przygód) docieraliśmy po kolei do Pałacu Buckingham, Placu Trafalgar oraz, ku ogromnej uciesze nie tylko żeńskiej części, znanej z ogromnej ilości sklepów słynnej Oxford Street. Zwieńczeniem pierwszego dnia była wizyta pod Tower of London, która w feerii wieczornych świateł robi niezwykłe wrażenie. Okalające twierdzę ‘morze’ maków (hołd dla ofiar wojen) zaskakuje i  pobudza do refleksji.

Kolejne dwa dni upłynęły na ‘bliższych’ spotkaniach z Londynem i jego urokami. Była więc wizyta u Sherlocka Holmesa w jego domu przy Baker Street 221b, chwila relaksu w Hyde Park i spotkanie z ‘mówcami’ w Speaker’s Corner,  spacer po Piccadily Circus i słodkie zakupy w świecie M&Ms (cztery piętra słodkości nikogo nie pozostawiają obojętnymJ), przejażdżka czerwonym piętrusem, krótkie odwiedziny w Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki (tu ponoć najlepsze były lodyJ).

Nie obyło się oczywiście bez sesji zdjęciowej pod majestatycznym Big Ben’em, na moście Westminster i przy Opactwie Westminster Abbey.

Niektórzy uczestnicy wyprawy odwiedzili również Oceanarium i o mały włos nie wsiedli na przytłaczające ogromem London Eye. Wszyscy natomiast mieli okazję spróbować swoich sił w ‘obsłudze’ metra. Gratulacje dla naszych gimnazjalistów! Z tym zadaniem poradzili sobie świetnie!

Ostatni dzień pobytu w Wielkiej Brytanii upłynął na spacerach po niezwykle urokliwych uliczkach Cambridge. Odwiedziny w kilku z licznych budynków uniwersyteckich oraz empiryczny kontakt z kulinariami (Fish & Chips, Jacket Potatoes itp.) cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Niestety, cztery dni projektowe minęły niezwykle szybko i trzeba było się pożegnać ze Stansted Lodge i udać się w podróż do domu.

Na pamiątkę zostały nam zdjęcia, filmiki i oczywiście wspomnienia bardzo udanego wyjazdu.

Kolejny wyjazd już w grudniu. Licealiści teraz Londyn czeka na Was!

Jeszcze raz dziękuję uczniom III G za zaangażowanie i dostarczanie nam rozlicznych wrażeń oraz moim koleżankom, bez których ten wyjazd nie byłby możliwy.

Alina Kasner-Sokołowska

Zapraszamy do galerii: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.822405211143622.1073741902.167641916619958&type=1

Londyn.jpeg

    Data publikacji: 25-10-2014 13:37
  |  Data modyfikacji: 29-10-2014 17:56
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02