Magia i tajemnica w Teatrze Kochanowskiego

Sceny batalistyczne z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii realizacji widowisk, sceny kaskaderskie, efekty specjalne, kostiumy nawiązujące do najbardziej wyrafinowanych pokazów mody, mapping przestrzenny - to składowe niepowtarzalnego przedstawienia "Opowieści z Narnii", które obejrzeli dzisiaj nasi uczniowie.

Chyba niemożliwym jest znaleźć osobę, która nigdy nie słyszała o „Opowieściach z Narnii”. Znany na całym świecie i przetłumaczony na ponad 40 języków cykl siedmiu powieści został już kilkakrotnie zaadaptowany na potrzeby radia, filmu, telewizji i teatru. „Opowieści z Narnii” to też pretekst wielu poważnych prac naukowych, tematów maturalnych, blogów internetowych.
 
"Opowieści z Narnii" to jedna z największych realizacji w historii opolskiego teatru. Jest w niej wszystko co być powinno – lew, czarownica i stara szafa, ale jest też to, co stanowi sens tej niezwykłej historii – magia i tajemnica. Czwórka dzieci podróżuje pomiędzy światami, zwierzęta mówią ludzkim głosem, ale piękna kraina Narnii zaczyna nagle być groźna, wielka bitwa niepokojąco prawdziwa.

Dzisiejsze przedstawienie pozwoliło odkryć światy, postacie, czas i przestrzenie, w istnienie których wierzyć nigdy nie jest za późno…

Źródło: http://teatropole.pl/spektakle/opowiesci-z-narnii-lew-czarownica-i-stara-szafa/

teatr 1.jpeg

teatr 2.jpeg

    Data publikacji: 29-10-2014 18:11
  |  Data modyfikacji: 29-10-2014 18:25
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02