Niepodległość na wesoło?


Oczywiście, że tak! Udowodniła to klasa IIa, która pod opieką swojego wychowawcy Grzegorza Podsiadło przygotowała apel z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości.

Uroczystość szkolna rozpoczęła się od części oficjalnej, w której oddano hołd hymnowi polskiemu oraz sztandarowi szkoły. Głos zabrała także dyr. Iwona Medwid: Najwyższy czas, aby uroczystości związane z obchodami odzyskania niepodległości obchodzone były na wesoło - mówiła.

Niczym profeta przewidziała przebieg uroczystości. Gdy wyprowadzony został sztandar szkoły prowadząca Katrina Langer zapytała kilka osób czym dla nich jest patriotyzm. Niestety, nie wszyscy chcieli wypowiedzieć się na ten temat. Widzowie mogli obejrzeć także fragment programu „Mam talent”, w którym znany już w kraju Rafałek [lat 3] recytuje inwokację.
- Ale chyba nie o to nam chodziło! - zauważyła Zuza Krygier i zaprosiła do siebie chór, który odśpiewał przebój „Happy” Pharella Williamsa. Potem kabaret Tak Bardzo Śmieszne, Że Aż Nie Uwierzysz, w składzie Grzegorz Tkocz i Paweł Pohl przedstawili w jaki sposób wolność była rozumiana w poszczególnych epokach. Na koniec wszyscy odśpiewali „Wolność kocham i rozumiem”.


Takiego apelu jeszcze nie było.


niepodległość na wesoło.jpeg

    Data publikacji: 14-11-2014 08:27
  |  Data modyfikacji: 14-11-2014 08:34
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02