IV Powiatowe Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych

W dniu 03.12.2014r. w Krapkowickim Domu Kultury odbyły się Powiatowe Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Jak co roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu. Tym razem byli to uczniowie klasy IIA pod opieką p. Grzegorza Podsiało i p. Malwiny Szaja.

Podczas wydarzenia nie brakowało doznań artystycznych, informacji udzielanych przez specjalistów i stoisk prezentujących codzienną pracę placówek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

Osoby niepełnosprawne świętowały w Krapkowicach po raz czwarty. Życzenia wielu radości na co dzień i pokonywania wszelkich trudności – złożyła zebranym starosta Sabina Gorzkulla- Kotzot. Impreza tradycyjnie połączyła występy artystyczne z możliwością uzyskania niezbędnych informacji.

W holu KDK zaprezentowało się 22 wystawców. Część z nich to specjaliści udzielający porad, na pozostałych stoiskach znalazły się wytwory pracy powstałe w placówkach zajmujących się osobami niepełnosprawnymi.

Wato wiedzieć, że w Polsce jest blisko pięć milionów osób niepełnosprawnych. Ich święto w wymiarze międzynarodowym obchodzone jest od 22 lat.

Źródło: http://www.vanessa.fm/osoby-niepelnosprawne-swietowaly/

    Data publikacji: 05-12-2014 08:26
  |  Data modyfikacji: 05-12-2014 08:44
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02