Piszą o nas - Sukcesy przez duże "S"

http://www.krapkowice24-7.com/#!Sukcesy-przez-du%C5%BCe-S/cuhk/55053e200cf27b8ab28bf715

Ostatni miesiąc obfitował w liczne sukcesy młodzieży Zespołu Szkół im.Jana Kilińskiego w Krapkowicach.

Uczeń klasy III Gimnazjum Dwujęzycznego Sven Solisch został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Wysoki wynik uzyskany na szczeblu wojewódzkim umożliwił zwolnienie chłopca z części przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, dając mu tym samym maksymalną ilość punktów.

Uczniowie klasy III Gimnazjum wzbili się także na wyżyny swoich możliwości językowych i nie chodzi tu o język niemiecki, który jak wiadomo, jest wiodącym przedmiotem gimnazjalistów ze "Skórzaka". Trójka uczniów osiągnęła spektakularne wyniki w konkursach organizowanych przez różne instytucje. Wiktoria Filipowsky zakwalifikowała się do drugiego i zarazem ostatniego etapu konkursu sprawdzającego umiejętność posługiwania się w równie dobrym stopniu językiem angielskim i niemieckim. Organizatorem konkursu jest  II LO w Opolu. 20 marca przed Wiktorią II etap - czyli rozmowa w obu językach. Natalia Rynio dostała się do drugiego etapu poznańskiego konkursu OJAG i czeka ja obecnie kręcenie filmu na jeden z zaproponowanych tematów. Sven Solisch został finalistą etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

Finalistką etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego została również wymieniona wyżej Wiktoria Filipowsky. Obecnie oczekujemy również na wyniki Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki, podczas którego z zadaniami zmagali się Sven Solisch i Paweł Data.

Sukcesy w nauce młodzieży "Skórzaka" są efektem systematycznej pracy uczniów i nauczycieli. Uczniowie ZS im. Jana Kilińskiego otoczeni są profesjonalną opieką dydaktyczną w formie indywidualnych zajęć przygotowujących do konkursów, rozwijających wiedzę i umiejętnosci wykraczających poza program nauczania.

O metodach i formach pracy z uczniem przyszli kandydaci do Gimnazjum Dwujęzycznego będą mogli usłyszeć już 25 marca podczas Drzwi Otwartych. Na niekonwencjonalne warsztaty i wykłady szkoła zaprasza również kandydatów do Liceum. W dniu 1 kwietnia, w  prima aprillis, odbędzie się Festiwal Nauki.

ZS sukcesy.jpeg

    Data publikacji: 16-03-2015 10:03
  |  Data modyfikacji: 16-03-2015 10:24
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02