EDUSCIENCE - największy projekt innowacyjny realizowany w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych
EDUSCIENCE - to największy projekt innowacyjny realizowany w obszarze nauk matematyczno-przyrodniczych.
PLATFORMA EDUSCIENCE BEZPŁATNIE DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW OD PIERWSZAKÓW PO LICEALISTÓW
Nowoczesna platforma edukacyjna EDUSCIENCE jest jednym z produktów finalnych innowacyjnego projektu „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE”, ułatwiającego realizację przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz naukę języka angielskiego na wszystkich etapach edukacyjnych.
Zawiera około 15 tysięcy zasobów dydaktycznych przygotowanych głównie przez naukowców Polskiej Akademii Nauk (materiały interaktywne, filmy, zestawy pytań – pytania można wyświetlić w postaci 12 gier multimedialnych) Uczniowie mają dostęp do bogatej biblioteki naukowej , uczą się w ciekawy sposób , lekcje mogą być bardziej atrakcyjne, otwierać uczniom głowy i wzbudzać ich pasje
Nauczyciele mogą dowolnie modyfikować dostępne materiały – dostosowywać je do wieku i możliwości swoich uczniów, a także tworzyć własne materiały.
Na platformie udostępniane są również transmisje lekcji on-line dla uczniów w różnym wieku prowadzonych przez naukowców w kilku ośrodkach naukowych PAN w Polsce i w Stacji Polarnej na Spitsbergenie.
Uczniowie mogą zdiagnozować swój potencjał poznawczy – dzięki narzędziom diagnostycznym zawartym w e-poradnikach.
Nauczyciele znajdą na platformie bogatą obudowę metodyczną dla wszystkich etapów edukacyjnych w postaci poradników metodycznych oraz filmów zawierających wskazówki metodyczne i wykłady Colina Rose – międzynarodowego eksperta i doradcy rządu brytyjskiego w dziedzinie edukacji i metod efektywnego uczenia się. W wykładach znaleźć można przykłady najbardziej efektywnych technik uczenia się , a także odpowiedzi na pytania: W jaki sposób wprowadzać nowe technologie do procesu nauczania, aby przyniosły jak najwięcej korzyści zarówno nauczycielom jak i uczniom? Jak można „nauczyć uczenia się”? Czym tak naprawdę jest „Cyfrowa Szkoła” i co jest najważniejsze w jej wdrożeniu?
Aby rozpocząć korzystanie z platformy, wystarczy przejść krótki proces rejestracji szkoły - szczegóły na stronie http://www.eduscience.pl, w zakładce DOŁĄCZ DO EDUSCIENCE
Drugim produktem Projektu Eduscience jest ogólnodostępny portal przyrodniczy (www.eduscience.pl) zawierający wiele artykułów przyrodniczych, ciekawostek, materiałów dla nauczycieli, materiałów interaktywnych dla uczniów, a także program monitoringu przyrodniczego dla wszystkich etapów edukacji uczącego systematyczności prowadzenia własnych pomiarów i obserwacji przyrodniczych.
Projekt testowany był przez dwa lata szkolne w 250 wylosowanych szkołach w całej Polsce (w tym w 8 szkołach w województwie opolskim). Z powiatu krapkowickiego był to Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach, w którym od 1 września 2012 r. do 30 listopada 2014 r. realizowana była wpisana na listę Opolskiego Kuratora Oświaty innowacja „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE”
Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego jest jedynym liceum w województwie opolskim, które realizowało ten projekt od podstaw.
Dzięki projektowi uczniowie:
- mają dostęp do bogatej biblioteki naukowej na lekcjach z zakresu matematyki, fizyki, biologii, geografii, przyrody, informatyki i języka angielskiego
- uczą się w ciekawy sposób (gry, krzyżówki, mat. interaktywne)
- uczestniczą w lekcjach online prowadzonymi przez pracowników naukowych PAN
- biorą udział w ciekawych wycieczkach edukacyjnych i piknikach naukowych
- mogą zdiagnozować swój potencjał poznawczy
- prowadzą własne pomiary parametrów atmosfery za pomocą profesjonalnych stacji badawczych
- poszerzają zainteresowanie naukami matematyczno-przyrodniczymi
- kształtują umiejętności myślenia analitycznego i syntetycznego poprawiają umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim.
| Data modyfikacji: 20-04-2015 08:49