Studio DELTA już działa

20 kwietnia w ZS im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach otwarto studio muzyczne DELTA. Jest to ewenement na naszym terenie, ponieważ żadna inna szkoła nie może pochwalić się taką inwestycją.

Na uroczyste otwarcie studia zostali zaproszeni tacy goście, jak Starosta Krapkowic Maciej Sonik, dyrektor ZS im. Piastów Opolskich Janina Barbara Kos czy Szymon Stegliński - zwycięzca pierwszego przeglądu piosenki zagranicznej, organizowanego w tejże szkole.

W samo południe Zuzanna Krygier przywitała wszystkich gości. Po niej głos zabrała dyrektor Iwona Medwid.
- To studio jest wynikiem ciężkiej i długiej pracy, ale także rozmów z samymi uczniami - powiedziała dyr. Medwid.
- Życzę wam, aby to studio spełniało swoją rolę śpiewająco - dopowiedział starosta Sonik.

Nastąpiło oficjalna część artystyczna, podczas której uzdolnieni uczniowie szkoły zaprezentowali swoje zdolności. Zaproszeni goście mogli usłyszeć utwory w wykonaniu Karoliny Witek, Aleksandry Wilk, Zuzanny Krygier, Katarzyny Kolendy, Zuzanny Herud, Julii Chrobok, Marcina Horsta, Bogusza Krzemińskiego, Maksa Zakrawacza i Svena Solischa.

Po części artystycznej goście przeszli do studia, w którym nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. Swoje umiejętności zaprezentował Szymon Stegliński, który na żywo, przed otaczającymi go ludźmi nagrał swoje pierwsze demo. Efekty można było usłyszeć od razu. Starosta również został poproszony o zaśpiewanie jakiejś piosenki.
- To jedna z tych rzeczy, za które ludzie ochoczo mi dziękują - że nie śpiewam - żartował starosta.
- Wspaniale, że mój chór też będzie mógł tutaj nagrywać - cieszyła się dyr. Kos.
To fakt, zaletą studia, oprócz świetnego sprzętu i fantastycznej ekipy w nim pracującej, jest to, że nie zamyka się ono tylko dla uczniów Skórzaka.

Po częściach oficjalnych w studio pozostała grupa dziennikarska Hariboo, która nagrywa w nim swoje materiały do szkolnej telewizji i szkolnego radia, by pracować nad kolejnym materiałem.

Od teraz uczniowie, którzy chcą się wyżyć artystycznie mają do tego specjalne miejsce, wyposażone w profesjonalny sprzęt, umożliwiający im realizację swoich muzycznych i dziennikarskich marzeń.

Źródło: http://www.krapkowice24-7.com/#!Studio-DELTA-ju%C5%BC-dzia%C5%82a/cuhk/553506c10cf23d016438b1f8

studio delta.jpeg

    Data publikacji: 21-04-2015 13:38
  |  Data modyfikacji: 21-04-2015 13:52
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02