Maturzyści na opolskim salonie

Źródło: http://www.krapkowice24-7.com/#!Maturzy%C5%9Bci-na-opolskim-salonie/cuhk/560697260cf2375d99dd7624

25 września w Opolu odbył się coroczny Salon Maturzystów, w którym wzięli udział uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, w tym z naszego powiatu.

Po raz kolejny Politechnika Opolska udzieliła swoich gościnnych progów organizatorom Salonu. Maturzyści mogli przypomnieć sobie wymagania egzaminu dojrzałości z poszczególnych przedmiotów, zapoznać się z ofertą licznych przedstawicieli uczelni wyższych oraz wziąć udział w ciekawych wykładach, jak na przykład "Licencja na biznes, czyli kontynuacja konkursu Syriusz zakłada firmę". Spotkania prowadzone były przez ekspertów z OKE we Wrocławiu, n.in. Agnieszkę Sibigę, Mieczysława Fałata czy Beatę Pawlikowską.

- Teraz to już w ogóle mam wrażenie, że nie zdam tej matury - mówi jedna z uczennic ZS im. J. Kilińskiego - Po tym wykładzie wszystko mi się pomieszało, strasznie dużo tych wiadomości.
- E tam, matura to bzdura - dorzuca jej koleżanka.

Zaproszeni goście mogli też brać udział w konkursach, a także poznać robota, będącego dziełem opolskich studentów. Salon odwiedził również wojewoda opolski Ryszard Wilczyński, który rozmawiał osobiście z maturzystami z Kilińskiego.

salon perspektywy.jpeg

 

    Data publikacji: 27-09-2015 17:09
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02