O Krapkowicach, jakich nie znamy

W czwartek 22 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowej wycieczce. Wraz ze słuchaczami krapkowickiego Uniwersytetu III Wieku wyruszyli w podróż w przeszłość Krapkowic. Przewodnikiem był pan Norbert Pawleta, pasjonat i znawca lokalnej historii. Ośmioro reprezentantów klas 1a i 2b wraz z seniorami rozpoczęło pieszą wyprawę spod kościołem pw. Wniebowzięcia NMP w Krapkowicach-Otmęcie o 11:00, udając się w stronę mostu kolejowego, a następnie w kierunku kościoła pw. Św. Mikołaja, gdzie dotarli około 14:30.

Grupa zatrzymywała się w ruinach otmęckiego zamku, przy żydowskim cmentarzu, miejscowych wapiennikach oraz we wspomnianym kościele parafialnym w Krapkowicach. Mimo długich i pełnych ekspresji wykładów przewodnika, wszystko zakończyło się zgodnie z planem – poczęstunkiem na tzw. Błoniach przy Osobłodze. Nie obyło się bez nietypowych przygód. Zaczęło się od „nielegalnego” przeskoczenia na teren cmentarza żydowskiego przez dwoje uczniów. Następie doszło do niespodziewanego podziału grupy na kilka „serii”, a skończyło się na tym, że o mały włos przeszkodzono by w ceremonii ślubnej…

W wydarzeniu brali udział: Wiktoria Mrugała, Anna Gruchot, Karolina Witek, Dagmara Rojek i Mariusz Zieliński z 2b oraz Paulina Smarsly, Ewelina Zajączkowska oraz Jessica Walczyk z 1b.

Krzysztof Adamaszek

o krapkowicach 1.jpeg

o krapkowicach 2.jpeg

o krapkowicach 3.jpeg

o krapkowicach 4.jpeg

    Data publikacji: 28-10-2015 17:19
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02