Nasi dziennikarze w TVP Katowice

17 listopada 2015 r. grupa Hariboo pod opieką Grzegorza Podsiadło wybrała się z wizytą do katowickiej telewizji.

Przywitano nas miło, może bardziej słodko, gdyż dostaliśmy torebeczkę krówek z logo TVP Katowice. Jeden z pracowników telewizji oprowadził nas po budynku. Zaprowadził w wiele miejsc, np. do studia głównego z dość ubogą scenografią, w którym nagrywane są wiadomości.
- Scenografia nie musi być idealna i szczegółowo wykonana, gdyż większą uwagę zwracamy na twarze ludzi, a kamera i oświetlenie poprawią obraz przedstawiany. - mówił nasz przewodnik.

Studio telewizyjne posiada dwa pomieszczenia, jednakże my mieliśmy okazję odwiedzić jedno z nich. Sufit pokryty jest wieloma profesjonalnymi lampami. Nakłada się na nie różnobarwne folie, które mają służyć jako filtr poprawiający kolor obrazu. Pracownik telewizji wyjaśnił nam jak działa magia piękna redaktorów przed kamerą: wystarczy jedynie dobre oświetlenie oraz opcja w kamerze, ktora zmiękczy zaznaczony obszar, np. twarz z odpowiednim kolorem karnacji, która pozwala na odmłodzenie dzienniakrza.

Jak każda telewizja czy radio bądź gazeta posiadają archiwum, TVP Katowice również ma takie pomieszczenie, w którym przechowywane są stare nagrania. Przy określaniu tożsamości osób sprzed lat, które występują w materiałach archiwalnych pomagają byli pracownicy, emeryci, którzy są niesamowitą kopalnią informacji.

Było to miłe spotkanie z telewizją, które przez naszego pana oprowadzającego stało się jeszcze lepsze. Bardzo dobrze, że istnieje taka możliwość zapoznania się z dziennikarstwem od tej drugiej strony i spotkania z ludźmi, którzy pracują na co dzień w tym zawodzie. Dzięki temu mamy wiele nowych informacji i wiemy co zrobić, by spełnić się jakos dziennikarze. Wyjazd odbył się w ramach zajęć „Reporter terenowy – Kiliński TV” z projektu pn. „Razem możemy więcej” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapraszamy do galerii zdjęć na facebooku.
Michaela Oremek

wyjazd do TVP Katowice (9).jpeg

 

    Data publikacji: 22-11-2015 08:46
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02