Logowanie do naszego LO na stronie opolskie.edu.com.pl możliwe jest do dnia 22.06! Zapraszamy!

Pracownicy szkoły

iwona medwid.jpeg

mgr Iwona Medwid - od 7 lat dyrektor szkoły, od 21 nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie. Wykwalifikowany bibliotekarz, edukator i manager. Uwielbia zdobywać nowe doświadczenia i wiedzę.  Obecnie interesuje się coachingiem. Prywatnie zafascynowana aktywnym trybem życia i zdrową żywnością. Biega półmaratony i trenuje. Uwielbia książki, dobre kino i podróże. Lubi ludzi, to oni są dla niej inspiracją. Maksyma: make your dreams come true...

waldi 2.jpeg

mgr Waldemar Krych -  w Liceum Ogólnokształcącym w Krapkowicach pracuje od 1994 roku jako nauczyciel WF-u, podstaw przedsiębiorczości i geografii. Absolwent AWF-u Wrocław -  na kierunku nauczycielskim.  Ukończył także studia podyplomowe z zakresu geografii, zarządzania BHP i kilka innych. Przez prawie 20 lat uprawiał wyczynowo zapasy i tyleż samo spełniał się jako trener. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w organizacjach sportowych i społecznych. Zainteresowania to: sport, geografia, turystyka - lubi podróżować. Prawie w każdy weekend zwiedza jakiś zakątek Polski. Lubi klimat Wrocławia i Gdańska oraz Pragi i Rzymu. W wolnych chwilach uprawia rekreacyjnie: piłkę nożną, pływanie, jezdę na rowerze, kiedyś również biegał - 3,26 maraton w Havlovicach (Czechy).

gramala.jpeg

mgr Bogusława Gramala – dyplomowany nauczyciel matematyki, posiada 25-letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej w szkole podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Uczestnik wielu szkoleń i warsztatów z dziedziny metodyki matematyki oraz zagadnień maturalnych. Certyfikowany e-nauczyciel, egzaminator maturalny. Poza pracą z dziećmi pasjonuje się dobrą książką, muzyką i podróżami.

wójcik.jpeg

mgr Anna Wójcik - nauczyciel matematyki i muzyki. W ZS im. Jana Kilińskiego pracuje przeszło 20 lat. Prywatnie pasjonuje się muzykowaniem - śpiewem, grą na gitarze oraz gotowaniem.

ledwoch.jpeg 

mgr Gabriela Ledwoch  - nauczyciel matematyki, informatyki, a od 2013 również zajęć technicznych. Ma 18-letnie doświadczenie w pracy pedagogicznej w szkole gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Uczestnik licznych warsztatów dotyczących metod nauczania oraz zagadnień maturalnych. Certyfikowany e-nauczyciel, egzaminator maturalny. Posiada dobrą znajomość zagadnień z informatyki i grafiki komputerowej, doświadczenie w pracy w wielu projektach edukacyjnych, w pracy na platformie e-learningowej Eduscience oraz w promocji projektów. Prywatnie jest matką dwójki dzieci i opiekunką owczarka niemieckiego. Jej pasja to szydełkowanie, spacery z psem i czytanie.

roszkowiak.jpeg

mgr Bożena Roszkowiak - nauczyciel dyplomowany języka polskiego, egzaminator maturalny od roku 2002, w przeszłości  także nauczyciel - bibliotekarz. Pracowała z dziećmi szkół podstawowych oraz młodzieżą szkół średnich i zawodowych. Do liceum w Kilińskim powróciła w 1997r. i uważa, że to najprzyjaźniejsza szkoła zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Mimo wieloletniego doświadczenia nadal uczestniczy w szkoleniach i warsztatach związanych przede wszystkim z maturą i egzaminami gimnazjalnymi.  W szkole od kilku lat  prowadzi wspólnie z Magdaleną Tarasek  koło teatralne. Prywatnie- matka dorosłych synów, od niedawna szczęśliwa teściowa. Oczywiście uwielbia książki, ponadto dobre kino i wycieczki w góry. Ostatnio odkryła kojący wpływ wysiłku fizycznego na duszę człowieka. W pracy najbardziej ceni kontakt z młodymi ludźmi, którzy nie przestają zaskakiwać. Chciałaby się nauczyć języka angielskiego.

magda t..jpeg mgr Magdalena Tarasek - wieloletni dyplomowany nauczyciel języka polskiego, przez 5 lat także bibliotekarz. W szkole - łowca talentów aktorskich i recytatorskich; od 15 lat prowadzi wraz z Bożeną Roszkowiak koło teatralne. Poza szkołą zwyczajna-niezwyczajna mama, żona, córka, siostra... Kocha psy, trochę boi się kotów; uwielbia morze, góry trochę mniej. Za młodu aktywny sportowiec, dzisiaj raczej bierny. Ma nadzieję, że kontakt z młodzieżą zapewni jej "wieczną" młodość.
podsiadło.jpeg

mgr Grzegorz Podsiadło - nauczyciel języka polskiego i dziennikarstwa. W Kilińskim uczy już 10 lat. W 2012 r. dzięki głosom swoich uczniów i ich rodziców został Wychowawcą Roku 2012 na Opolszczyźnie, za co otrzymał od prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego nagrodę. Aktywny dziennikarz, pisarz i poeta. Prowadzi także Krapkowicki Klub Filmowy i Krapkowicki Klub Podróżnika. To właśnie podróże są jego pasją. Zapalony taternik, alpinista i grotołaz. Wspinał się m.in. w Tatrach, Alpach, Kaukazie i Himalajach. Schodził także do jaskiń Polski, Czech, Hiszpanii, Francji czy Włoch. Autor książek "Film gore: komercjalizacja gatunku" oraz tomu wierszy "Wyżej". Regularnie prowadzi blog podróżniczy "Nietu", a w całej Polsce opowiada o swoich podróżach podczas spotkań w domach kultury, kawiarniach, przedszkolach czy szkołach. Wieeeeelki miłośnik Shakiry i miśków. Największym komplementem dla niego jest fakt, że uczniowie chcą się z nim przyjaźnić także po zakończeniu edukacji w LO.

 posp.jpeg

mgr Ewa Pospieszczyk - nauczyciel języka angielskiego. Ukończyła filologię angielską w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu. Pochodzi z Kalisza, tam też zaczynała swoją pierwszą pracę w Liceum Ogólnokształcącym im. M Kopernika. Zafascynowana językiem angielskim i kulturą krajów angielskiego obszaru językowego. W wolnym czasie czyta książki, zwłaszcza thrillery, horrory i thrillery medyczne. Ulubieni pisarze: Steven King, Robin Cook, Jo Nesbo. Interesuje się muzyką - od jazzu do popu. Ulubiona wokalistka - Lady Gaga i Ella Fitzgerald, ulubione zespoły - Led Zeppelin, AC/DC, ABBA i The Beatles.

alina.jpeg

mgr Alina Kasner - Sokołowska - nauczyciel dyplomowany języka angielskiego z 20-letnim stażem w zawodzie. Egzaminator egzaminu gimnazjalnego i maturalnego z języka angielskiego. Zaangażowana od lat w projekty Comenius, obecnie Erasmus Plus. Współorganizatorka wyjazdów z uczniami w ramach szkolnego projektu Discover London. Zainteresowania: język hiszpański, czytanie, podróże.

werka.jpeg

mgr Weronika Smandzik - nauczyciel języka angielskiego i WOK-u. Absolwentka Filologii Angielskiej z Wiedzą o Kulturze na Uniwersytecie Opolskim, specjalizująca się w sposobach i metodyce nauczania. Praca w zawodzie nauczyciela, postępy i chęci uczniów to jej cel w życiu. Zachęca i angażuje uczniów do współpracy. Jest osobą wymagającą, ale również pogodną, uśmiechniętą i energiczną. Uważa, że nauczanie to nic innego jak współpraca ucznia z nauczycielem. Ma 6-letnie doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Jej zainteresowania to języki obce, podróże, sport i muzyka. Obecnie uczy się języka hiszpańskiego; prowadzi zajęcia indywidualne, grupowe; wymyśla projekty (Dzień Kultury; Happening w szkole). Jej motto życiowe to „Impossible is nothing”.

winkler.jpeg

mgr Agnieszka Winkler - nauczyciel języka niemieckiego. Posiada doświadczenie pedagogiczne w przedszkolu, szkole podstawowej, gimnazjum oraz liceum. Ukończyła filologię germańską, a także studia podyplomowe na dwóch kierunkach: Usługowe Prowadzenie Ksiąg Rachunkowych, Kształcenie wczesnoszkolne i wychowanie Przedszkolne. Poza pracą z dziećmi bardzo lubi czytać książki, podróżować i zespół DŻEM!

DSCN0760.jpeg

mgr Małgorzata Steglińska – dyplomowany nauczyciel biologii i wychowania do życia w rodzinie. Absolwentka Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Pedagog z 18-letnim doświadczeniem zawodowym w tej samej szkole. Od 1999 roku koordynator międzynarodowego programu ekologicznego GLOBE, od 2006 roku egzaminator maturalny. Prywatnie: matka dwóch synów, miłośniczka bezpośredniego kontaktu z naturą, dobrego humoru i ciekawej książki.

ania kap..jpeg

mgr Anna Kapturska - nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie oraz historii i społeczeństwa. Posiada 10- letni staż pracy w szkole podstawowej, gimnazjalnej oraz  ponadgimnazjalnej. od 2011 r. prowadzi zajęcia dwujęzycznie.  Opiekun Samorządu Uczniowskiego Liceum. W wolnym czasie lubi poczytać dobrą książkę, obejrzeć film oraz spotkać się ze znajomymi.

_DSC0003.jpeg
 
mgr Krzysztof Adamaszek - nauczyciel historii i WOS-u. Absolwent II LO im. M. Konopnickiej w Opolu (2007). Ukończone studia: Historia (2012) i Historia sztuki (2014). Zainteresowania: historia (starożytność, średniowiecze, XX wiek), kino (stare), polityka, klasyka powieści (XIX wiek), scenopisarstwo.
zdjęcie dyplomowe.jpeg

mgr Ewa Krępa - nauczyciel geografii i przyrody. Absolwentka Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Z zainteresowania klimatolog. Autor artykułu "Ekstremalne osobliwości w rocznym przebiegu temperatury powietrza w Krakowie w latach 1826-2010". Współtworzy szkolne koło Globe, które zajmuje się zagadnieniami z zakresu klimatologii, hydrologii oraz lokalnego środowiska przyrodniczego. W szkole najważniejsi są dla niej uczniowie. Prowadzi także zajęcia praktycznej nauki zawodu kucharskiego w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Kocha taniec i muzykę w każdej formie, co przekłada się na  treningi zumby i tańca towarzyskiego. W wolnej chwili jeździ na rowerze, motorze, tańczy, pływa kajakiem oraz podróżuje.

aga.jpeg

mgr Agnieszka Ciotucha - nauczyciel wychowania fizycznego. Ukończyła Studia magisterskie na Politechnice Opolskiej na wydziale Wychowania Fizycznego i fizjoterapii, specjalność nauczycielska. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, specjalność: dietetyk kliniczny. Instruktor  fitness, pływania, piłki ręcznej, lekkiej atletyki, gimnastyki. Prywatnie lubi dużo jeść, dlatego też musi się dużo ruszać.  Należy do tych osób, dla których praca jest przede wszystkim przyjemnością. W swoim wolnym czasie pogłębia wiedzę z dietetyki klinicznej i holistycznego podejścia do człowieka. „Znajdź pracę, która będzie Twoją pasją, a nigdy nie będziesz pracować”  ten cytat idealnie do niej pasuje.

20160209_112427.jpeg mgr Iwona Zawadzka-Wodniak - nauczyciel plastyki, WOK-u, historii sztuki, udziela również konsultacji z rysunku. W ZS im. Jana Kilińskiego pracuje od 10 lat. Absolwentka Uniwersytetu Krakowskiego. Ukończyła Wydział Kształcenia Artystycznego, uzyskując dyplom z rzeźby pod kierunkiem prof. Małgorzaty Olkuskiej. W szkole opiekuje się szkolną biblioteką. Od kilku lat pełni także funkcję Rzecznika Praw Ucznia. W wolnych chwilach projektuje i aranżuje wnętrza.
szaja.jpeg

mgr Malwina Szaja - pedagog, terapeuta pedagogiczny, doradca zawodowy, wykwalifikowany specjalista z zakresu logopedii i neurologopedii. Od 2007 roku pełni funkcję pedagoga szkolnego w ZS im. Jana Kilińskiego. Obecnie poza pracą w szkole zajmuje się terapią opóźnionego rozwoju mowy dzieci oraz terapią zaburzeń mowy spowodowanych uszkodzeniem układu nerwowego. Zodiakalny strzelec, więc...ma w sobie wiele energii oraz życiowego entuzjazmu. Prywatnie zakochana w Chorwacji i w Bieszczadach. Zwolenniczka aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, w tym biegania o każdej porze roku, survivalowych spływów kajakowych oraz zimowego szaleństwa na nartach.

CDN :)

    Data publikacji: 21-02-2016 12:44
  |  Data modyfikacji: 04-01-2017 12:52
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02