Klasa medyczna na zajęciach w krapkowickim szpitalu

W piątek 26 lutego, grupa 11 uczniów klasy medycznej naszego liceum wraz z nauczycielem biologii p. Małgorzatą Steglińską, uczestniczyła w zajęciach  w szpitalnym laboratorium.
"Zwiedzaliśmy poszczególne pracownie - analityczną, mikrobiologiczną, serologiczną, gdzie obserwowaliśmy wykonywanie badań krwi i innych materiałów biologicznych. Większość pomiarów wykonuje się automatycznie za pomocą nowoczesnych urządzeń, ale niektóre badania wykonywane są poprzez obserwacje mikroskopowe. W taki sposób mieliśmy okazję zaobserwować np. jaja owsików."" - relacjonuje młodzież. Jeden z uczniów miał pobraną krew i samodzielnie wykonał sobie badanie morfologii a wynik badania mógł zabrać do domu. Uczniowie samodzielnie oznaczyli również 2 rzadko występujące w Polsce grupy krwi: AB Rh- i AB Rh+.
Zajęcia były bardzo ciekawe, uczniowie mogli zobaczyć to, o czym teoretycznie uczą się na lekcjach biologii. Panie laborantki bardzo ciekawie opowiadały o swojej pracy i bardzo skrupulatnie pokazywały nam, jak wykonuje się poszczególne badania. W następnym miesiącu klasa medyczna uda się na kolejne zajęcia szpitalne, na co czeka z niecierpliwością.

thumb.html.jpeg

Zapraszamy do fotogalerii: https://www.facebook.com/LOkrapkowice/posts/1075729139157979

    Data publikacji: 29-02-2016 12:56
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02