Opowieści krapkowickiego pisarza

W piątek (26.02) nasi uczniowie byli obecni na spotkaniu z Mike’m Wysockim, pisarzem pochodzącym z Krapkowic. O autorze zrobiło się głośno po wydaniu jego debiutanckiej książki pod tytułem „Lux aeterna”. Młodzież była wprawdzie zbyt onieśmielona by zadawać pytania, jednak opowieści znanego krapkowiczanina zrobiły na niej duże wrażenie.

Mike odpowiadał między innymi na pytania dotyczące tematyki science-fiction, rynku wydawniczego i spełniania życiowych marzeń. Twórca, mimo ukończonej szkoły filmowej, w pewnym momencie życia zdecydował, że prawdziwą jego pasją jest pisanie. – Od zawsze interesowałem się astronomią i fizyką, więc wybór gatunku fantastyki naukowej był dla mnie oczywisty. Nie mniej ostatnio na poważnie myślę o stworzeniu kryminału, z czym muszę poczekać do ukończenia dwóch kolejnych części trylogii o Janku – mówił zebranym Mike.

Jak twierdził Wysocky, z głównym bohaterem „Lux aeterna”, Jankiem, nie ma wiele wspólnego. – To postać od początku do końca wykreowana przeze mnie. Nie wzorowałem się nawet pobieżnie na żadnej z autentycznych osób, tylko na ogólnych obserwacjach natury i zachowań ludzkich – tłumaczył pisarz. Mike nie omieszkał pochwalić Mai Kopeć, 17-letniej pisarki z Gogolina. Kto wie, może zainspirował także któregoś z naszych uczniów do kariery pisarskiej…

Krzysztof Adamaszek

 

IMG_0427.jpeg

IMG_0423.jpeg

majk wysocki.jpeg

majk wysocki 2.jpeg

    Data publikacji: 29-02-2016 13:07
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02