Kampania #2gether4more

Rok 2016 jest dla PNWM czasem wyjątkowym, ponieważ obchodzimy wtedy ćwierćwiecze naszego powstania. Z tej okazji, od 1 marca do 30 czerwca 2016 roku w Polsce i Niemczech, odbędzie się kampania pod nazwą #2gether4more skierowana do uczestników polsko-niemieckich spotkań młodzieży.

Celem kampanii jest pokazanie, że współpraca Polaków i Niemców jest w stanie przynieść dużo pożytecznego. Będzie ona polegała na przeprowadzaniu podczas polsko-niemieckich spotkań młodzieży akcji na rzecz lokalnej społeczności i z jej udziałem. Mają one na celu integrację obu tych grup i zwrócenie uwagi otoczenia na odbywające się w ich okolicy polsko-niemieckie spotkania i długoletnią współpracę.

Zdjęcia i filmy powstałe w czasie akcji można opublikować w mediach społecznościowych z użyciem hasztagu #2gether4more. Hasztag przekieruje treści na wspólną stronę internetową, która stanie się elementem kampanii łączącym Polskę i Niemcy.

Na stronie jest ciekawy filmik promujący projekt - ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU:  http://www.pnwm.org/aktualnosci-i-projekty/jubileusz-pnwm/#content
 

Jak to zrobić?
Podczas polsko-niemieckich spotkań młodzi ludzie powinni zastanowić się w grupach nad możliwością zrobienia czegoś pożytecznego dla otoczenia. W jakie prace na rzecz lokalnej społeczności chcieliby się zaangażować, jak zwiększyć zasięg spotkań polsko-niemieckich i jak pozostawić po sobie pozytywny ślad... Po wybraniu tematu akcji, należy obmyślić jej formę. Może być to zorganizowanie wyprawy rowerowej dla seniorów, odmalowanie szkolnego placu  czy dzień sprzątania parku miejskiego. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i kreatywność uczestników wymiany!

Zgłoszenia  do 31 marca 2016 roku!!!

    Data publikacji: 01-03-2016 18:37
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02