Aleksandra Wilk laureatką konkursu "Ośmiu Wspaniałych"!

     Wczoraj nasze dwie licealistki - Emilia Cebula, Aleksandra Wilk startowały w przesłuchaniach XVII Opolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Jest to konkurs, który promuje ideę wolontariatu.
     Warto wspomnieć, że Emilia od ok. 2 lat angażuje się w działania w OSP w Strzeleczkach jako aktywny członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Obecnie jest zastępcą trenera. Działała również jako wolontariusz w przedszkolu. Aktywnie uczestniczy w licznych szkolnych inicjatywach, np. organizacja kiermaszy charytatywnych. Prywatnie jest bardzo aktywną osobą i trenuje piłkę nożną.
      Aleksandra Wilk od ok. 3 lat pełni wolontariat w rodzinie zastępczej, pomagając dzieciom w nauce. W bieżącym roku była wolontariuszem wspierającym w ogólnopolskiej akcji "Szlachetna Paczka". Jej ogromną pasją jest śpiewanie, co stara się wykorzystywać w celach charytatywnych, mi.in. na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej "Barka" ze Strzelec Opolskich, Domu Pomocy Społecznej "Anna", czy WOŚP. Uczestniczyła też w konkursie "Sejm Dzieci i Młodzieży", starając się zagospodarować pustą przestrzeń na potrzeby krapkowickiej młodzieży.

     LAUREATKĄ TEGOROCZNEJ EDYCJI ZOSTAŁA ALEKSANDRA WILK! Ale każda z nich zasłużyła na podziękowania za odwagę pokazania tego, co bezinteresownie z zapałem i poświęceniem robi dla innych. W maju, nasze wolontariuszki będą uczestniczyć w Wojewódzkiej Gali, podczas której zostaną uhonorowane nagrodami i dyplomami.

     GRATULUJEMY!

zdjecie13.jpeg

    Data publikacji: 18-03-2016 09:34
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02