Licealiści na bloku operacyjnym

Dnia 31.03.2016 część klasy 2A, która realizuje rozszerzony program z zakresu biologii i chemii, po raz kolejny wybrała się na zajęcia do krapkowickiego szpitala.

W pierwszej kolejności udaliśmy się na chirurgię, gdzie jedna z pań pielęgniarek oprowadziła nas po oddziale. Mieliśmy okazję dokładnie zobaczyć gabinet zabiegowy, pokazano  nam sprzęt medyczny oraz zapoznano nas z podstawowymi  procedurami związanymi  z przyjmowaniem pacjentów. Mogliśmy spojrzeć na pracę w szpitalu od strony personelu.

Następnie udaliśmy się na blok operacyjny. Tam otrzymaliśmy specjalne ubrania, które uniemożliwiły wniesienie bakterii na salę. Pani instrumentariuszka chętnie i bardzo ciekawie opowiedziała nam o tym, co dzieje się przed, w trakcie i po operacji. Mieliśmy okazję zobaczyć nagranie z prawdziwego zabiegu usunięcia pęcherzyka żółciowego. Byliśmy również  w sterylizatorni,  gdzie przedstawiono nam proces dezynfekowania narzędzi po zabiegu.

Zajęcia w szpitalu były bardzo ciekawe, choć przez chwilę mogliśmy się poczuć jak prawdziwi chirurdzy. Mamy nadzieję, że w klasie 2A znajdują się kandydaci na dobrych lekarzy :)

blok operacyjny.jpeg

    Data publikacji: 04-04-2016 12:16
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02