Podróż studyjna do Berlina

W dniach 27-19.10.2016r. trzech uczniów naszej szkoły brało udział w podróży studyjnej do Berlina. Był to wyjazd w ramach projektu Archiwum Historii Mówionej, w który młodzież jest zaangażowana od kwietnia. Organizatorzy zapewnili nie tylko ciekawy program, ale również nocleg i wyżywienie.
Pierwszego dnia, podczas wycieczki objazdowej, uczniowie zwiedzili wszystkie ważne punkty kulturalne i historyczne Berlina. Mogli podziwiać również dzieła sztuki w Bode-Museum. W piątek była okazja do zapoznania się z historią Berlina w muzeum "Story of Berlin", a popołudnie obfitowało w spotkania z politykami w budynkach niemieckiego parlamentu. Ważnym wydarzeniem było spotkanie oraz debata z ministrem do spraw mniejszości - Hartmutem Koschykiem. Młodzież zwiedziła także Berliner Dom, gdzie mogła wysłuchać koncertu organowego oraz z kopuły katedry podziwiać panoramę miasta. Ostatniego dnia była okazja do zapoznania się historią zagłady Żydów podczas II wojny światowej.
Trzy dni bardzo szybko minęły, ale uczniowie biorący udział w wyjeździe bardzo zżyli się ze sobą. Podróż do Berlina przyniosła wiele korzyści, m.in. językowych.

Emilia Małkusz

 

 

Opublikował: Grzegorz Podsiadło     Data publikacji: 02-11-2016 21:49
Modyfikował: Grzegorz Podsiadło   |  Data modyfikacji: 02-11-2016 22:53
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02