Panta rhei... wszystko płynie

Ponad trzydziestu uczniów wzięło udział w lekcji na temat wody w Hydropolis - wrocławskim centrum wiedzy na temat wody, w którym w fascynujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka.

Zwiedziliśmy wystawy zajmujące cztery tysiące metrów, w dawnych, ponad stuletnich zbiornikach czystej wody

Oryginalna scenografia oraz multimedia zrobiły na nas niesamowite wrażenie, nie nudziliśmy się. W Hydropolis nie ma grama muzealnej patyny. Na wyciągnięcie ręki jest ławica tuńczyków i olbrzymi rekin, ściana z mchu oraz modele urządzeń hydrotechnicznych. Ponad 60 monitorów dotykowych!

W kolejnych pomieszczeniach prezentowane są kolejne tematy: głębie oceanów, człowiek i woda, historia inżynierii wodnej, różne stany wody, historie morskich zdobywców, a nawet motyw wody w religiach. Przez całość prowadzi ponad półkilometrowy strumień pod przezroczystą taflą podłogi.

Odgłosy wody słychać ciągle, płynące strumienie, intensywny deszcz, szum fal na rajskiej plaży. Uczniowie sami wywoływali odgłosy nadchodzącej burzy. Z głębin oceanu przenosili się do amazońskiej dżungli, z pracowni dawnych wynalazców do współczesnego laboratorium.

Hydropolis to ciekawe miejsce, oryginalne i doskonale przygotowane dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Zapraszamy do fotorelacji: https://www.facebook.com/GDwZespoleSzkolImJanaKilinskiego/posts/1297899526927519

hydropolis.jpeg

    Data publikacji: 07-02-2017 10:26
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02