Konferencja metodyczna

W dniu 27 marca 2017r. w naszej szkole spotkali się nauczyciele matematyki okolicznych szkół z powiatu krapkowickiego i ościennych. Uczestnicy wzięli udział w konferencji metodycznej w ramach roku matematyki „Matematyka z pasją”. Temat przewodni konferencji to „Tadeusz Knysz – autorytet, który ukształtował pokolenia nauczycieli”.
Kolejni nauczyciele przybliżali sylwetkę tego wspaniałego matematyka.Na początku głos zabrała córka doktora - Agata, która zapoznała nauczycieli z grami matematycznymi autorstwa swojego ojca. Wygłosiła krótki, ale treściwy wykład „Uczyć przez zabawę”. Nauczyciele mogli wypróbować gier, którymi bawili się dzieci, młodzież w latach 80tych, ale które, poprzez uniwersalność matematyki, nie straciły na wartości.

Z kolei o pracy doktorskiej Pana Tadeusza opowiadał Tomasz Szwed. „Dr Tadeusz Knysz i jego dokonania”- to temat jego wykładu. Pan Tomasz opowiadał wiele anegdot z życia Pana Tadeusza. Choćby taka opowieść, jak przychodzili uczniowie na dwa tygodnie przed maturą, mający nadzieje nadrobić materiał, to na odchodne pan Knysz rozdawał im litanię do św. Tadeusza Judy… wspomnieniom nie było końca. Do wspomnień dołączyli się także dr Julian Kuklewski oraz metodyczka pani Ewelina Jantos. Z pewnością to nie ostatni raz, gdy przypominaliśmy sylwetkę pana doktora Knysza. Już wkrótce, w maju, będziemy gościć uczniów na konkursie imienia tego wybitnego człowieka.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/LOkrapkowice/posts/1449421078455448

 

 

 

    Data publikacji: 28-03-2017 11:50
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02