Uczą z pasją

Uczą z pasją

W Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego trwa rok matematyki pod hasłem „Matematyka z pasją”. Po uroczystej inauguracji w dniu 2 lutego br, przyszedł czas na kolejne wydarzenia.

W dniu 27 marca w Zespole Szkół spotkali się nauczyciele matematyki szkół z powiatu krapkowickiego i powiatów ościennych. Odbyła się konferencja metodyczna poruszająca min. problemy kształcenia języka matematycznego oraz nauki przez zabawę.

Spotkanie rozpoczęto od przybliżenia sylwetki Tadeusza Knysza – autorytetu dla wielu pokoleń nauczycieli. Licznie zgromadzeni pedagodzy wysłuchali prelekcji Tomasza Szweda poświęconej dokonaniom doktora Tadeusza Knysza, która zainicjowała wspomnienia o wybitnym matematyku.

Na początku głos zabrała mgr Ilona Hajduk. Nawiązała do publikacji nauczycieli matematyki naszego regionu, która powstała pod okiem pana Knysza. Jest ona cennym źródłem informacji o tym, co powinni umieć uczniowie liceum. Nauczyciele pracujący nad nią pamiętają do dziś sobotnie godziny spędzone przy pracy pod okiem sympatycznego pana Tadeusza. To tam dojrzewała ich pasja do nauki tego przedmiotu.

Głos zabrała również córka doktora - Agata, która zapoznała nauczycieli z grami matematycznymi autorstwa swojego ojca. Wygłosiła krótki wykład pt. „Uczyć przez zabawę”. Nauczyciele mogli wypróbować gry, którymi bawiły się dzieci i młodzież w latach 80-tych, a poprzez uniwersalność matematyki nie straciły na wartości. Matematycy pochłonięci grami, sami mieli dobrą zabawę.

Z kolei o pracy doktorskiej bohatera konferencji opowiadał Tomasz Szwed. „Dr Tadeusz Knysz i jego dokonania” - to temat jego wykładu. Przedstawił on główne wątki pracy doktorskiej naukowca, ciekawe spojrzenie na innowacje, z których wiele weszło w życie naszych szkół, opowiadał anegdoty z jego życia. Wspomnieniom nie było końca…Dołączyli do nich także dr Julian Kuklewski oraz metodyczka pani mgr Ewelina Jantos.

Z pewnością nie był to ostatni raz, gdy przypominaliśmy sylwetkę pana doktora Knysza- człowieka, który uczył z pasją i nauczył nas, nauczycieli, jak z pasją uczyć.

Nad. Nauczyciele ZS im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach

 

    Data publikacji: 11-04-2017 10:43
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02