Nasi uczniowie na Salonie Maturzystów 2017

Matura zbliża się wielkimi krokami, jednak najbliżej mają do niej tegoroczni trzecioklasiści. To właśnie oni, aby lepiej przygotować się do egzaminu dojrzałości oraz by sprecyzować swoje plany na przyszłość 19 września udali się na Salon Maturzystów w Opolu, który organizowany był przez portal Perspektywy.pl. 

Zajęcia odbywające się na politechnice Opolskiej już od godziny 9:00 miały na celu głębsze zapoznanie licealistów z tematem matury jak i okolicznych uczelni, które miały okazję reklamować się na Salonie. Wśród nich znalazły się uczelnie z Opola, Katowic i Wrocławia. Wszyscy mogli również zaopatrzeć się w informatory, arkusze oraz ulotki dotyczące egzaminu.

Lecz oczywiście zanim zacznie się wybiegać tak daleko w przyszłość, powinno się skupić na sprawach priorytetowych takich jak wybór rozszerzeń, które będzie się zdawało na egzaminie dojrzałości. Uczniowie, aby przekonać się co może ich czekać na poszczególnych przedmiotach, mogli wziąć udział w zajęciach z matematyki, geografii, WOS-u, chemii, biologii oraz angielskiego i niemieckiego.

Wykłady trwały po 60 minut i licealiści mogli się dowiedzieć między innymi o tym, w jaki sposób uczyć się do matury oraz jak w poprawny sposób interpretować zadania na niej. Mogli też sami rozwiązać zadania z poprzednich matur, aby przekonać się o tym ile jeszcze muszą się nauczyć zanim przystąpią do egzaminu. Ponadto uczniowie mogli usłyszeć również najciekawsze spośród błędnych odpowiedzi, które często zaskakiwały swoją kreatywnością. 

Całe spotkanie utrzymane było w bardzo pozytywnej atmosferze i pozwoliło maturzystom na bliższe zapoznanie się z przebiegiem egzaminu dojrzałości.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia.

salon maturzystów 2017 2.jpeg

salon maturzystów 2017 3.jpeg

salon maturzystów 2017.jpeg
I.N.

Opublikował: Grzegorz Podsiadło     Data publikacji: 03-10-2017 17:59
Modyfikował: Grzegorz Podsiadło   |  Data modyfikacji: 03-10-2017 18:01
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02