Uczymy się, by nauczać innych

 • W dniu 20.12.2021 r. o godz. 15:30 na łączach Teams odbyła się konferencja metodyczna pod tytułem „Erasmus+ wspiera rozwój szkoły”. Konferencja odbyła się w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Uczymy się, by nauczać innych”. Celem konferencji było podzielenie się doświadczeniem zdobytym w podczas realizacji projektu w ramach akcji AK1 –Edukacja Szkolna – Mobilność Edukacyjna oraz efektami uzyskanymi w wyniku realizacji naszego projektu. 

 • Od 6.09 d0 17.09 2021 brałam udział w kursie metodycznym, odbywającym się we Florencji, w szkole: Europass Teacher Academy. Kurs "The Creative Classroom: Tools and Tips for Language Teachers" był przeznaczony dla nauczycieli języków obcych, chcących wzbogacić swoją wiedzę na temat nowych metod nauczania oraz wykorzystania nowoczesnych technologii na lekcjach. Kurs był prowadzony w formie wykładów
  i warsztatów przez wykładowców amerykańskich i włoskich. 

 • Metodyka nauczania jeszcze lepsza w Kilińskim. W myśl zasady: „Uczymy się, by uczyć innych” kadra ZS im. J. Kilińskiego w Krapkowicach regularnie bierze udział w różnych szkoleniach i kursach mających na celu poszerzenie umiejętności pedagogicznych. W dniach 18-29.10 uczestniczyłem w kursie „Modern technologies in the classroom” w Dublinie.

   

 • Program edukacyjny na + To spółpraca, nauka, nowe doswiadczenie. Dowiedz się więcej  na >> https://erasmusplus.org.pl/

 • Erasmus+ to ogromna szansa dla wszystkich osób, które chcą podnosić swoje zdolności językowe. Program to także szansa na podróżowanie, zdobycie nowych znajomości, poznawanie kultury i tradycji.  Lecz na pierwszym planie to rozwijanie umiejętności komunikacyjnych z języka angielskiego oraz nawiązania możliwości na europejską współpracę.

 • Na początku czerwca, Pani Gabriela Ledwoch brała udział w dwutygodniowym kursie językowym w Berlinie. Pani Gabriela nabyła nowe doświadczenie ale i wiedzę....dziś  nie sposób wyobrazić sobie lekcji bez wykorzystania aktywnych i nowoczesnych metod nauczania. Ułatwiają one przekazywanie wiedzy w ciekawy sposób, uczą twórczego rozwiązywania problemów, rozbudzają zainteresowania dzieci oraz umożliwiają zdobywanie nowych doświadczeń, w tym także interpersonalnych. 

   

 • 19-01-2021 10:13

  Kurs metodyczny w Niemczech

  Kolejną osobą biorącą udział w projekcie Erasmus plus jest p. Agnieszka Winkler, która brała udział w dwutygodniowym kursie metodycznym w Niemczech.

 • "Uczymy się, by nauczać innych” w dobie Covid - 19.

 • 15-06-2020 16:00

  Poznaj swoje prawa w pracy

  W ramach działań naszych projektów związanych z programem Erasmus+ dwoje naszych uczniów z klas pierwszych zostało przygotowanych do konkursu wiedzy z BHP pod tytułem "Poznaj swoje prawa w pracy".

 • Do II Etapu Olimpiady Przedsiębiorczości, który odbył się 5 marca 2020 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, zakwalifikowała się nasza uczennica Agnieszka Nikiel.

    Data publikacji: 30-10-2019 21:19
Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Ks. F. Duszy 7 | tel. 77 466 32 02