Erasmus+ Podsumowanie

14 stycznia 2022 r. zorganizowaliśmy uroczyste podsumowanie mobilności do Francji gdzie przybywaliśmy w dniach od 21 do 27 listopada 2021 r., w miejscowości Saint Jean d’Angely.

Saint Jean d’Angely to urokliwa miejscowość, która znajduje się w południowo zachodniej części Francji w regionie Nowa Akwitania, w departamencie Charente-Maritime ok. 150 km na północ od Bordeaux. W okolicy znajdują się znane z powieści “Trzech muszkieterów” Alexandre Dumas takie jak: Rochefort, La Rochelle. W tej okolicy znajdują się również Saintes i Cognac.

erasmus.jpeg

Celem spotkania było podsumowanie mobilności stacjonarnej, którą udało się zorganizować po długim oczekiwaniu wszystkich uczestników tego projektu czy uczniów z Chorwacji, Francji, Portugali i z naszej szkoły. Pandemia Covid – 19 uniemożliwiała do tej pory organizację mobilności stacjonarnej w jakimkolwiek kraju uczestniczącym w projekcie, więc była to pierwsza projektowa mobilność. Do tego momentu były organizowane mobilności online na platformie Zoom. Była więc okazja podzielenia się wrażeniami, zdobytym doświadczeniem z panią Dyrektor i innymi uczniami. Wręczono też certyfikaty z udziału w mobilności online, jak również z mobilności we Francji. Uczniowie wyrazili swoje zadowolenie z uczestnictwa w tej formie mobilności, podkreślając potrzebę kontaktu z uczniami z innych państw. Wskazywali na korzyści płynące z takiej wizyty jak poznanie kultury innych narodów, wykazaniem się pracą w zespołach międzynarodowych, doskonalenie komunikacji w języku angielskim, nawiązanie przyjacielskich kontaktów z uczniami z innych krajów, itp. Uczniowie wyrazili również chęć uczestnictwa w przyszłości w podobnych projektach w ramach programu Erasmus+.

Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Księdza Duszy 7 | tel. +48774663202