Wizytę w Biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu

W dniu 11 października 2020 r. w ramach podsumowania i zakończenia naszego projektu zorganizowaliśmy wizytę w Biurze Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Nasz projekt zakończył się 31 sierpnia 2022 r. lecz ze względu na pewne perturbacje związane z realizacją mobilności zagranicznych spowodowanych głownie przez pandemię Covid19 oraz działania wojenne do ostatniego momentu czekaliśmy na wizytę w Biurze Parlamentu. Początkowo zakładaliśmy, że w tej wizycie brać będą uczniowie ze szkół partnerskich, lecz niestety nie udało się doprowadzić do wizyty uczniów w naszym kraju z powodów wyżej opisanych przyczyn.

Głównym celem było pokazanie uczestnikom naszego projektu Information Technology for Citizenship and Democracy jak funkcjonuje Parlament Europejski, jakie są jego zadania, jak jest jego struktura, jak są wybieramy eurodeputowani, jak kształtują się frakcje polityczne, jak przebiegają głosowania w Parlamencie. Uczestnicy mogli porównać i zweryfikować swoją wiedzę na ten temat zdobytą podczas realizacji mobilności stacjonarnych we Francji, Portugali, Chorwacji czy podczas debat online. Dla nas były to też działania upowszechniające nasz projekt podczas tego spotkania młodzież mogła przekazać swoje spostrzeżenia, wnioski jakie wyciągnęli z realizacji zadań projektowych. Końcowy wykład, który wygłosić pan Leszek Gaś, dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu spiął klamrą nasz dotychczasowe działania z młodzieżą poświęcone demokracji, postawą obywatelskim, obecności w UE jako obywatele kraju członkowskiego.

To wydarzenie zostało też udokumentowane na stronie Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu - https://www.europarl.europa.eu/poland/pl/biuro_we_wroclawiu/2022wroclaw/2022wroclaw_2.html

 

mi1.jpeg mi3.jpeg mi2.jpeg mi5.jpeg  mi4.jpeg

Zespół Szkół im. Jana Kilińskiego
47-303 Krapkowice | ul. Księdza Duszy 7 | tel. +48774663202